Inwestor zapowiada nowe inwestycje

– Sprzedaż nie jest priorytetem dla spółki Echo Investment. Nie budujemy po to, żeby sprzedać. Każdy z naszych projektów, oczywiście poza projektami mieszkaniowymi, jest realizowany pod kątem dołączenia do naszego portfela. Chyba że, a tak też czasem może się zdarzyć, projekt w ostatnim stadium realizacji, czy też po jej zakończeniu, w pełni wynajęty, znajduje zainteresowanego klienta, od którego dostajemy satysfakcjonującą nas cenę – informuje Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment S.A. w wywiadzie dla Shopping Center Poland.

– Wtedy nie włączamy go do portfela; przechodzi praktycznie z zapasów na nasz wynik. Zdarzyło się tak parokrotnie w ubiegłych latach Powtarzam: nasza strategia nie zakłada natychmiastowego lub szybkiego sprzedawania. Jesteśmy bardziej firmą inwestycyjną niż deweloperską. To znaczy mamy portfel, który pracuje na naszą Grupę. Nie zajmujemy się szukaniem na rynku nabywców „za wszelką cenę”. Jeśli jednak się pojawią – siadamy do rozmów –dodaje Grzegorz Iwański.

– Niewykluczone, że coś z naszego portfela centrów handlowych w tym roku sprzedamy. Obserwujemy istotne zainteresowanie naszymi projektami. Czy poziom cenowy ofert będzie satysfakcjonujący – to się okaże w najbliższych miesiącach – podsumowuje dyrektor Działu Finansowania Echo Investment S.A.

Cały wywiad z Grzegorzem Iwańskim, dyrektorem Działu Finansowania Echo Investment S.A. ukaże się w lutowym numerze miesięcznika Shopping Center Poland. Zapraszamy do lektury.