Stradivarius ma dziś 47 sklepów w Polsce

Zgodnie z harmonogramem zakończył się pierwszy etap budowy Galerii Narew w Łomży. Obejmuje on wykonanie pierwszych 10 proc. inwestycji polegających m.in. na wylaniu fundamentów i pracach konstrukcyjnych słupów żelbetonowych. Obecnie trwają prace przy utwardzaniu powierzchni, przeznaczonej na miejsca parkingowe.

Inwestor informuje, że Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, to już w marcu rozpocznie się budowa dróg wewnętrznych na terenie inwestycji. – Staraliśmy się zaplanować prace tak, aby zdążyć z postawieniem konstrukcji przed pogorszeniem się warunków pogodowych. Na początku marca chcemy rozpocząć budowę dróg wewnętrznych, a już na kwiecień została zamówiona stalowa konstrukcja całego obiektu – informuje Henryk Rytwiński, Leasing&Development Director Galerii Narew Sp. z o.o.

Galeria Narew w Łomży to centrum o zasięgu regionalnym, które powstaje na terenie o powierzchni 110 tys. mkw, z czego połowę stanowić będzie część handlowa. W obiekcie funkcjonować będzie około 100 sklepów (między innymi: Real, Castorama, H&M), a także restauracje, kawiarnie i jedyny w regionie multipleks kinowy (Lumiere). Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów oddanych zostanie ok. 1500 miejsc parkingowych. Projekty wykonały firmy: Broadway Malyan Polska, Waterman International Polska, Strada, MP Consulting, Archi+ oraz VSF-Creative-Paul Ayre.

Inwestorem jest  Galeria Narew sp. z o.o.  należąca do grupy polskich przedsiębiorców. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Eko System z Białegostoku, która w swoim portfolio posiada budynki takie jak: Galeria Podlaska, Browar Poznań, Browar Białystok oraz Centrum Logistyczne Tradis. Nadzór techniczny nad inwestycją sprawuje firma EC Harris, a komercjalizacją inwestycji zajmuje się firma DTZ.