Sieć H&M ma w Polsce 89 sklepów

Spółka deweloperska Koncepta ma w planach realizację kilku galerii i centrów handlowych – obiekty powstaną w Świnoujściu, Opolu, Szczecinku, Sosnowcu, Kołobrzegu i Gliwicach. Inwestycje są obecnie w fazie projektowej. Każda z nich będzie miała powyżej 14 tys. mkw. powierzchni użytkowej. W Świnoujściu przy ul. Kościuszki firma planuje wybudować galerię handlowo-usługową z funkcją rozrywkową na terenie byłych zakładów przetwórstwa spożywczego o powierzchni ok. 2,5 ha. Obiekt ma mieć ok. 15 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Na potrzeby klientów galerii oddany zostanie wielopoziomowy parking samochodowy na ok. 800 miejsc parkingowych.

Z kolei w Sosnowcu przy skrzyżowaniu ul. 11-go Listopada/Kukułek ma powstać centrum handlowe o łącznej powierzchni użytkowej ok. 50 tys. mkw. W projektowanym obiekcie planowane jest utworzenie także multipleksu i kręgielni. Koncepta ma zamiar także wybudować galerie handlowe w Szczecinku i Opolu. W pierwszym z tych miast przy ul. Jana Pawła II na gruncie o powierzchni ok. 2 ha położonej ma powstać trzykondygnacyjny obiekt z wielopoziomowym parkingiem o łącznej powierzchni użytkowej ok. 20 tys. mkw. galeria handlowa w Opolu będzie zlokalizowana przy ul. 1-go Maja i ma dysponować. 17 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Kolejna z planowanych inwestycji – centrum handlowo-uslugowe w Kołobrzegu powstanie na nieruchomości o powierzchni ok. 5,6 ha i będzie miało ok. 14 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Inwestor ma już podpisaną umowę najmu dla potrzeb marketu budowlanego. Koncepta chce także wybudować centrum handlu hurtowego o łącznej powierzchni użytkowej ok. 10 tys. mkw. Obiekt ma powstać w Gliwicach.

Dewelopersko-inwestycyjna spółka Koncepta sp. z o.o. została założona w 2002 r. Firma aktywnie uczestniczy w krajowym rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się głównie w realizacji obiektów handlowych, usługowych, rozrywkowych oraz mieszkalnych. Klientami Koncepty są zarówno firmy gotowe przekazać projekt do obsługi jak i podmioty powierzające Spółce opracowanie konkretnego projektu oraz realizację inwestycji zgodnie ze standardami zleceniodawcy.