Wizualizacja inwestycji w Starachowicach

Spółka Bawełnianka, inwestor powstającego w centrum miasta obiektu handlowego poinformował o kolejnych etapach realizacji galerii. Budowa postępuje zgodnie z przyjętym harmonogramem prac. Z końcem stycznia na kominie galerii Bawełnianka zainstalowano totem reklamowy, będący wizualizacją logotypu.

– Ponad 50 metrowy komin, którego szczyt zdobi logotyp naszej galerii, jest konstrukcją wyróżniającą się na tle infrastruktury Bełchatowa. Komin jest elementem widocznym z najbardziej odległych miejsc i konstrukcją dobrze widoczną przy wjeździe do miasta – mówi Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka.

Obiekt, którego budowa rozpoczęła się w maju 2011 roku zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2012 roku. Koszt budowy galerii to ponad 105 mln zł brutto. Inwestycję finansuje Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Generalnym wykonawcą, odpowiedzialnym za realizację wszystkich prac zgodnie z projektem architektoniczno-budowlanym, jest firma Mirbud S.A. Równolegle z pracami budowlanymi trwa proces komercjalizacji obiektu.

Na powierzchni 23 tys. mkw. będzie działać ponad 100 butików i sklepów światowych marek, liczne kawiarnie i restauracje oraz 6-salowy kompleks kinowy i klub fitness. Na terenie galerii powstanie parking liczący 700 miejsc.

Inwestorem galerii jest Bawełnianka Spółka z o.o., która została powołana w celu stworzenia galerii.
Projekt inwestycji przygotowała firma Pallado i Skupin Architekci, działająca na rynku od 1985 r. Do najbardziej znanych projektów firmy zaliczyć można wielofunkcyjny kompleks obiektów handlowo – usługowych Plaza w Rybniku i Sosnowcu, Centrum Handlowe Dąbrówka w Katowicach oraz Palmiarnię Miejską w Gliwicach.