Sieć Carrefour jest drugą co do wielkości siecią detaliczną na świcie

Starostwo powiatowe Sandomierza 27 stycznia 2012 roku rozstrzygnęło przetarg na sprzedaż trzech nieruchomości położonych w centrum miasta, których łączna powierzchnia wynosi prawie 10 tys. mkw. Starosta sandomierski Stanisław Masternak poinformował portal Strefabiznesu.pl, że właściciel dwóch z tych działek zamierza wybudować na zakupionym gruncie galerię handlową.

Na razie przedstawiciele starostwa nie informują, kto kupił działki i za jaką kwotę. Informacje te mają być ujawnione po spisaniu protokołu z przetargu w ciągu najbliższych dni. Do przetargu wystawiono w sumie trzy działki. Pierwsza z nich ma 0,46 ha powierzchni i jest zabudowana budynkiem byłego internatu z lat 60-tych. Cena wywoławcza opiewała na kwotę 1,33 mln zł. Druga działka też ma około 0,46 ha – cena wywoławcza za nieruchomość wynosiła 950 tys. zł. Trzecia działka ma 0,03 ha powierzchni – jej cena wywoławcza to 126 tys. zł. Jak informuje portal Strefabiznesu.pl, dwie większe działki kupiła firma budowlana z Lublina.

Jak wynika z informacji zawartych w ogłoszeniu przetargowym, nieruchomości leżą na terenie nie posiadającym miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z obowiązującym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m. Sandomierza uchwalonego 28 października 2009 roku, obszar ten określony jest jako tereny zabudowy usług oświaty – tereny zabudowane i niezabudowane. Kierunki zagospodarowania obejmują poprawę standardu i przebudowę i remont zabudowy. Jeśli na terenie miałaby powstać np. galeria handlowa, to inwestor musi wystąpić z wnioskiem o decyzję o warunkach zabudowy.

W mieście od 2009 roku funkcjonuje Galeria Sandomierz – obiekt usytuowany jest przy ulicy Błonie 2 w odległości zaledwie 2 kilometrów od centrum Sandomierza przy drodze krajowej numer 77. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 5,4 tys. mkw. powierzchni. Jest to jedyne tego rodzaju centrum handlowe w mieście i okolicy.