Inwestor planuje budowę galerii handlowej

Galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall Rybnik podpisała umowę najmu powierzchni dla restauracji KFC. Przedstawiciel firmy w Polsce, spółka AmRest, wynajęła na jej potrzeby 234 mkw. powierzchni na parterze w zabytkowym i reprezentacyjnym budynku słodowni. Otwarcie lokalu przewidziane jest na lipiec 2012 roku. Termin ten wynika z konieczność wykonania specjalistycznych prac przystosowujących tę powierzchnię do potrzeb restauracji.

Kentucky Fried Chicken (KFC) jest jedną z największych sieci fast food w świecie. Firma założona została przez Harlanda Sandersa,  znanego jako pułkownik Sanders, uwiecznionego w logo marki. Pierwszy bar o nazwie Sanders Court & Cafe otworzył on w 1930 roku w  miejscowości North Corbin w Kentucky. Obecną nazwę bary otrzymały w 1952 roku.

W Polsce za rozwój sieci odpowiada notowana na warszawskiej giełdzie spółka AmRest. W tej chwili zarządza ona siecią  150 lokali w Polsce.  Restauracja KFC należy do grupy strategicznych najemców centrów handlowych. 

Focus Mall zbudowany jest w centrum Rybnika przy głównym deptaku. To zrewitalizowany stary browar. Centrum liczy 42 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 18 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej 85 sklepów i punktów usługowych oraz 7-salowe Multikino. Obiekt został oddany do użytku 6 września 2007 roku.  Główni najemcy obiektu to: Alma, Multikino, Mix Electronix, C&A, Empik, Smyk, Reserved i New Yorker.

Sieć galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall to  śródmiejskie centra handlowe w miastach średniej wielkości w Polsce. W jej skład, poza Rybnikiem wchodzą obiekty w Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim.

Alfa Asset Management, firma świadcząca kompleksowe i innowacyjne usługi z dziedziny zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, powstała w 2005 roku. Do grona klientów Alfa Asset Management należą: Parkridge Holdings i Prologis, Aviva Investors, ING RE, 4 Development, firma współpracowała również z największymi centrami handlowymi Warszawy: Złote Tarasy i Blue City. Spółka oferuje usługi w zakresie asset i property management, wynajmu i rekomercjalizacji obiektów, zarządzania finansami spółek i nieruchomości, audytu technicznego budynków, marketingu, reklamy i PR nieruchomości oraz HR dla nieruchomości.