GTC jest jednym z czołowych deweloperów w Środkowej Europie

City Center One na Žitnjaku we wschodniej części Zagrzebia to trzykondygnacyjne centrum handlowe o całkowitej powierzchni 130 tys. mkw. Na 50 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdą się 134 sklepy, punkty gastronomiczne i usługowe. Przewidziano również trzypoziomowy parking parking na 2,2 tys. Miejsc. City Center One na Žitnjaku położone jest ok. 15 min jazdy samochodem od centrum Zagrzebia przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic miasta – Slavonska avenija. Czteropasmową szosą wylotową na wschód każdego dnia przejeżdża w obu kierunkach ok. 65 tys. samochodów. Wartość inwestycji to 135 mln euro.

Wśród najemców centrum znajdują się marki: Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Oysho, H&M, C&A, Tezenis, Calzedonia, Intimissimi, Modiana, Interspar, Konikom, dm, Müller, Humanic, Coin Casa, OVS, New Yorker, Pittarello, ZOO City, Takko fashion, Tintlinić, Lacoste, s.Oliver, Watch centar, ShoeBeDo, Hervis, dormeo, Jeordie’s, Galileo, Lemia, Exclusive Change, Cineplexx, Wettpunkt, Kid’s Jungle i inne.

Grupa Center One należy do wiodących w Chorwacji firm z branży inwestycyjnej, deweloperskiej i zarządców centrami handlowymi. Z projektami o łącznej wartości 410 mln euro znajduje się na czele listy firm inwestujących w centra hanlowe w kraju. Grupę Center One współtworzą między innymi austiracka firma budowlana Kaufmann Group i brytyjski zarządca funduszy,a zarazem deweloper i firma doradcza Aggmore. Aggmore ma pod swoim zarządem nieruchomości warte ponad pół miliarda euro, a kolejne 400 mln jest realizowany we współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Autorem projektu centrum w Zagrzebiu jest biuro Kaufmann&partner Architektbüro z Linzu. Prace budowlane realizuje chorwacka firma Stipić Grupa . Za montaż instalacji odpowiedzialna jest firma Leopold Jordan Gmbh. Zarządcą centrum jest firma CC Real d.o.o.k.d., a za komercjalizację odpowiada CC Real GmbH&Co KG.

Grupa zrealizowała już dwa inne centra handlowe w Chorwacji. City Center One w rejonie Jankomir w Zagrzebiu zostało otwarte w 2006 roku (powierchnia całkowita 100 tys. mkw, 130 sklepów, 2,1 tys. miejsc parkingowych). Z kolei City Center One w Splicie zostało otwarte w październiku 2010 roku (powierzchnia całkowita 180 tys. mkw., 110 sklepów, 2,7 tys. miejsc parkingowych).