Wal-mart powstał w 1962 roku

Grupa Kapitałowa Rank Progress podpisała trzy nowe umowy najmu w Galerii Świdnickiej. W centrum handlowym powstaną salony sieci: Drogeria Natura, Diverse oraz Esotiq. „Obecnie dobiega końca proces komercjalizacji centrum. W lokalach przekazanych najemcom trwają ostatnie prace adaptacyjne. ” – mówi Halina Wyborska, Rzecznik Prasowy Rank Progress SA. 

Galeria Świdnicka ma 24 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Powstaje w ścisłym centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. To jedyna galeria handlowa w mieście, liczącym blisko 60 tys. mieszkańców. Prace związane z budową elewacji oraz dojazdem do obiektu zostały zakończone. Te dotyczące dogodnej komunikacji w rejonie obiektu warte są 4 mln zł i zostały sfinansowane przez Rank Progress. Otwarcie Galerii Świdnickiej zaplanowano na początek marca.

Drogeria Natura, należąca do jednej z największych sieci sklepów drogeryjnych w Polsce, w Galerii Świdnickiej zajmie powierzchnię 216 mkw. W swojej ofercie posiada  produkty kosmetyczne dla kobiet, jak i mężczyzn. Na 122 mkw. swoją ofertę odzieżową zaprezentuje odzieżowy sklep sieci Diverse. Esotiq to z kolei jedna z wiodących marek bieliźnianych. W świdnickiej galerii zajmie powierzchnię 72 mkw.

Wśród najemców galerii są m.in. Apart, CCC, Cropptown, House, Mohito, Orsay, Reserved, a także sieci Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann i Vision Express. Znajdą się w niej również: kino Cinema 3D, centrum fitness oraz restauracje Choice, Efez, Siciliano, Broaster Chicken oraz 3Naj.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw., oraz 6 własnych galerii handlowych, o łącznej powierzchni 136 tys. mkw., w Jeleniej Górze, Kaliszu i Legnicy, oraz sprzedanych już obiektów w Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu.W latach 2007 – 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw.  W trakcie budowy znajduje się centrum handlowe w Świdnicy.