Galeria Świdnicka

Na terenie Centrum Handlowego Ferio w Starym Mieście k/Konina została uruchomiona automatyczna, bezobsługowa stacja paliw 123 Automat należąca do skandynawskiej sieci Statoil. Stacje typu 1-2-3 zaliczane są do tzw. segmentu ekonomicznego. Obiekt posiada wbudowane terminale płatnicze umożliwiające tankowanie w systemie automatycznym przez całą dobę.

Właścicielem automatycznych, bezobsługowych Stacje paliw 123 Automat to dawne stacje St1 przejęte przez Statoil Poland Sp. z o.o. Stacje oferują paliwa: ES95; SP 98 oraz ON. Należności za paliwo na stacjach 123 Automat można regulować gotówką oraz kartami bankowymi bezpośrednio w terminalach płatniczych zlokalizowanych obok dystrybutora.

Centrum Handlowe Ferio zlokalizowane jest w Starym Mieście przy trasie wylotowej na A2 z Konina. Obiekt został otwarty w maju 2008 roku. W obiekcie działa ponad 60 butików oraz punkty usługowe. Wśród najemców znajdują się między innymi: H&M, Reserved, New Yorker, Orsay, 5.10.15, House, Carry, Empik, Deichmann oraz CCC. Operatorem spożywczym są delikatesy Bomi. Klienci mogą skorzystać z ponad tysiąca miejsc parkingowych. Zarządcą Centrum handlowo-usługowego CH Ferio w Starym Mieście k/Konina jest DTZ. Właścicielem galerii jest brytyjski fundusz inwestycyjny Rockspring Property Investment Managers, który zakupił ten obiekt w grudniu 2010 roku od spółki RE project Development za 47,2 mln euro.

Firma Rockspring Property Investment Managers (Rockspring) została założona w 1984 roku mając na celu oferowanie instytucjom krajowym i zagranicznym profesjonalnych usług z zakresu zarządzania inwestycjami na rynku nieruchomości. Firma posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami za kwotę ponad 6,3 miliardów funtów (dane z czerwca 2010 r.) w 13 krajach Europy.