Ponad 50 proc. pow. handlowej skomercjalizowana

Od 13 lutego do 13 marca 2012 roku projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu Centrum Handlowego „Ogrody” zostanie wyłożony do wglądu mieszkańców. Wraz z projektem wyłożona zostanie prognoza oddziaływania na środkowsko. Projekt dostępny będzie w siedzibie Referatu Planowania Przestrzennego Departamentu Urbanistyki i Architektury UM. Konsultacje odbędą się 28 lutego– informuje Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

CH Ogrody zlokalizowane są w gęsto zaludnionej części Elbląga (osiedla: Zawada i Nad Jarem zamieszkane przez blisko 60 tys. osób), 250 m od nowo wybudowanych przedmieść (Modrzewina-Północ, Krasny Las i Dąbrowa). Obecne od 2002 roku na elbląskim rynku Centrum Handlowe Ogrody oferuje 17,5 tys. mkw. powierzchni GLA. Mieści się w nim 55 sklepów i punktów usługowych, m.in.: hipermarket Carrefour (10,2 tys. mkw.), Komfort, RTV Euro AGD, Deichmann oraz Reserved. Klienci mogą korzystać z ponad 900 miejsc parkingowych.
 
Planowana jest rozbudowa centrum. CBRE Global Investors zamierza podwoić powierzchnię obiektu (do 43,5 tys. mkw. , Na dwóch poziomach znajdzie się około 130 sklepów i punktów usługowych. Powstaną, restauracje i kawiarnie oraz wielosalowe kino. Będzie też większy, wielopoziomowy, parking podziemny i naziemny. Rozbudowa rozpocznie się w III kwartale 2012 roku. Wszystkie prace odbywać się mają, jak zapewnia inwestor, w sposób zapewniający funkcjonowanie większości dotychczasowych najemców. Za realizację projektu, w tym również komercjalizację, odpowiedzialna jest firma Acteeum Central Europe, która działa na zlecenie dewelopera – CBRE Global Investors.

Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest firmą działającą w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. Jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94.8 mld. dolarów. W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.