Sklep Massimo Dutti w Madrycie

Firma Dator Invest Sp. z o.o. SKA planuje wybudowanie centrum handlowo – usługowego z zabudową mieszkaniową oraz infrastrukturą techniczną i komunikacją. Inwestycja powstanie przy ul. Poznańskiej, kilka kilometrów od centrum Gniezna, przy drodze krajowej E 261 na wyjeździe w kierunku Poznania. Inwestor obecnie oczekuje na uzyskanie warunków zabudowy.

Jak informuje przedstawiciel inwestora, jest szansa na uzyskanie warunków zabudowy jeszcze w I połowie 2012 roku. Jeśli ten scenariusz się sprawdzi, to w ciągu kilkunastu następnych miesięcy Dator Invest powinien otrzymać pozwolenie na budowę. Inwestycja została już zaakceptowana przez mieszkańców sąsiadującego osiedla.

Obiekt handlowo-usługowy ma mieć 17,5 tys. mkw. pow. zabudowy, z kolei powierzchnia użytkowa ma wynieść 35 tys. mkw. Będzie tam działać galeria handlowa, hipermarket spożywczy oraz market typu „dom i ogród”. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na 700 miejsc. W ramach inwestycji powstanie również 170 mieszkań. Inwestycja ma być realizowana na działkach o łącznej powierzchni 67,5 tys. mkw. Jak twierdzi  inwestor w planowanych obiektach pracę znajdzie około 900 osób.

Za realizację projektu odpowiedzialna jest firma Dator Invest Sp. z o.o. SKA, której komplementariuszem jest Dator Invest Sp. z o.o. Jej głównym udziałowcem jest Marcin Jerzy Duda.