Miasto che realizować projekt razem z prywatnym inwestorem

Do wtorku 31 stycznia 2012 roku inwestorzy mogli składać oferty na realizację inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, polegającego na budowie stadionu miejskiego oraz centrum handlowego w Olsztynie. Urząd miasta na razie nie informuje, czy jakieś oferty wpłynęły, a jeśli tak to kto je złożył. Wiadomo jednak, że trzy firmy rozważające przystapienie o inwestycji: ECE, Echo Investment i Miastoprojekt Wrocław nie złożyły ofert.

– Prezydent miasta zapowiedział konferencję w tej na środę 1 lutego br. o godz. 12.30. Do czasu konferencji nie udzielamy informacji dotyczących zainteresowania ze strony inwestorów tym projektem – informuje Magda Górecka, rzecznik prasowy UM Olsztyn. Według wcześniejszych spekulacji zainteresowane udziałem w tym projekcie były trzy firmy: Echo Investment, konsorcjum ECE i Miastoprojekt Wrocław. Na wcześniejszym etapie z rozmów z wycofała się firma Nuvola Sports Facilities. Portal Retailnet.pl dowiedział się, że ani konsorcjum ECE, ani Echo Investment nie zdecydowały się na złożenie swojej oferty. Z kolei, jak podaje portal internetowy Olsztyn.wm.pl, oferty nie złożyło także Miastoprojekt Wrocław (ze względu na zbyt krótki czas na przygotowanie oferty).

Obiekt ma powstać przy ul. Piłsudskiego w centrum Olsztyna. Według wstępnych przewidywań centrum handlowe ma powstać na terenie około 4 ha, a na całą inwestycję razem ze stadionem przeznaczone będzie 11 ha. Przyszły inwestor razem z miastem przeprowadzi inwestycję w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Wybuduje Olsztynowi stadion w zamian za 4-hektarową działkę należącą do miasta, którą otrzyma pod budowę galerii handlowej. Jeśli koszt budowy obiektu sportowego okaże się wyższy niż wartość działki, to miasto odda inwestorowi różnicę. Szacunkowa wartość budowy stadionu to około 65 mln zł. Na wybudowanie stadionu i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie inwestor ma 3 lata.