Warszawa na trzecim miejscu w rankingu PwC oraz Urban Land Institute

Operatorem nowej sieci kawiarni jest spółka CHI Polska SA, która jednocześnie jest odpowiedzialna  za rozwój marki coffeeheaven. Pierwszy lokal Costa Coffee został otwarty z końcem stycznia br. w warszawskim CH Wola Park.

– Z powodzeniem, od ponad 12 lat rozwijamy na polskim rynku markę coffeeheaven. Jej znak rozpoznawczy to najwyższej jakości, ręcznie parzone espresso, profesjonalny zespół baristów
i wyjątkowa atmosfera. Marka pozostaje niekwestionowanym liderem na rynku i wyznacza trendy oraz kierunki jej dalszego rozwoju. Uznaliśmy, że to najlepszy moment, aby wyznaczyć sobie kolejne ambitne cele, stąd decyzja o rozwoju drugiej marki – Costa Coffee. Jesteśmy przekonani, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu, stałej obserwacji rynku, skupieniu na potrzebach i preferencjach klientów, będziemy w stanie z sukcesem rozwijać obie marki: coffeeheaven i Costa Coffee – wyjaśnia Paweł Wasiljew, dyrektor zarządzający CHI Polska SA.

Kawiarnia zajmuje powierzchnię 49 mkw. Do dyspozycji gości oddany będzie także ogródek. Spółka CHI Polska SA, jeszcze w tym roku planuje otwarcie kolejnych kawiarni pod szyldem Costa Coffee.

 Założycielami firmy są Sergio i Bruno Costa którzy pierwszą kawiarnę Costa Coffee otworzyli Mediolanie. Sieć stosuje autorską mieszankę ziaren kawy  o nazwie Mocha Italia i strzeżonej  recepturze. Sama marka znana jest polskim klientom z racji jej franczyzowej obecności na naszym rynku. Kawiarnia działająca w CH Wola Park będzie się jednak różnić od dotychczas otwartych lokali Costa Coffee.

Pierwsza kawiarnia coffeeheaven powstała w gdyńskim Centrum Gemini w 2000 r. Obecnie na polskim rynku – pod szyldem coffeeheaven funkcjonuje obecnie 88 placówek zlokalizowanych głównie w centrach oraz galeriach handlowych w największych miastach Polski.

Od lutego 2010 roku coffeeheaven należy do Costa Limited – drugiej pod względem wielkości międzynarodowej marki kawiarni. Założyli ją bracia Sergio i Bruno Costa w 1971 r. Siedem lat później powstała pierwsza kawiarnia firmy Costa w Londynie. Costa jest liderem na rynku brytyjskim. Działa w 25 krajach i posiada w sumie 2103 kawiarni, z czego 1352 znajduje się w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku firma otworzyła 277 kawiarni. Costa dysponuje również własną palarnią kawy, w której produkowana jest unikalna mieszanka Mocha Italia.