RICS powstał w 1868

Nie złożono żadnej oferty w postępowaniu na budowę stadionu miejskiego wraz galerią handlową w Olsztynie. – Trzykrotnie przedłużaliśmy termin, ale żadna z zainteresowanym tym projektem firm nie wystartowała – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna i dodaje, że wciąż jest wielu inwestorów, którzy chcą budować w Olsztynie galerie. Zastrzegł jednak, że miasto chce te przedsięwzięcia uspołecznić i nadać im oprócz roli handlowej także inną, np. animatorów sportu.

– Trwają prace nad przygotowaniem szczegółowych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów przy Dworcu Kolejowym, Brzezin oraz sąsiedztwa aquaparku – nasi inwestorzy czekają na te plany. Ich inwestycje są na różnym etapie zaawansowania. Mamy szansę na zyskanie nie tylko obiektów handlowych, ale także ważnych dla naszych mieszkańców przedsięwzięć i rozwiązań – ocenia prezydent Olsztyna i zapowiada, że jeszcze w tej połowie roku zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż działki u zbiegu ulic Leonharda i Piłsudskiego, a uzyskane dochody będą przeznaczone na realizację stadionu piłkarskiego.

Do wtorku 31 stycznia 2012 roku inwestorzy mogli składać oferty na realizację inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, polegającego na budowie stadionu miejskiego oraz centrum handlowego w Olsztynie. Trzy firmy rozważały przystapienie o inwestycji: ECE, Echo Investment i Miastoprojekt Wrocław.