Sieć posiada ponad 30 salonów

– Będą one powstawać zarówno w nowych lokalizacjach, gdzie klienci dotychczas nie mieli dostępu do oferowanych przez Castoramę produktów, jak również na rynkach, na których działamy od lat, a gdzie widzimy zwiększone zapotrzebowanie na nasz asortyment – poinformował portal Retailnet.pl Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. komunikacji i zarządzania zmianą, Castorama Polska sp. z o.o. Rogowiec wyraził także ocenę, że rynek sklepów DiY w Polsce jest bardzo perspektywiczny i stwarza możliwości dynamicznego rozwoju spółki.

Dokładna liczba otwarć w przyszłym roku nie jest jeszcze znana. – Z pewnością będziemy chcieli utrzymać tempo rozwoju sieci sprzedaży z tego roku, czyli 6-7 nowych sklepów. W minionym roku otworzyliśmy ich sześć. Klienci zyskali dostęp do pięciu nowych sklepów Castorama – w Krakowie, Toruniu, Ełku, Nysie i Mińsku Mazowieckim. Otworzyliśmy również kolejny skład budowlany Brico Depot – powiedział Rogowiec.

Firma Castorama Polska sp. z o.o. istnieje na rynku polskim od 1994 roku. Obecnie posiada na terenie całego kraju 66 sklepów, w tym 59 należących do sieci Castorama i 7 Brico Depot.  Średnia powierzchnia sklepu to 7,5 tys. mkw. Sieć ma łącznie 450 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zatrudnia około 10 tys. pracowników.