Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. komunikacji i zarządzania zmianą

W powstającej we Wrocławiu Galerii Handlowej Sky Tower w połowie roku zostanie otwarty kolejny instytut kosmetyczny należący do sieci Dr Irena Eris. Otwarcie jest realizacją nowej strategii sieci przewidującej ekspansję w centrach handlowych.

W połowie bieżącego roku zostanie otwarta kolejna placówka własna zlokalizowana w samym sercu Wrocławia w galerii Sky Tower. To już drugi obiekt Dr Irena Eris w mieście. Obecnie klientki mogą korzystać z usług kosmetycznego Instytutu przy Placu Dominikańskim – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Karolina Fałek, specjalista ds. Public Relations w spółce Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris.

Jak już informowaliśmy, w planach spółki jest otwarcie około trzech nowych salonów kosmetycznych w ekskluzywnych miejscach, w tym również w prestiżowo zlokalizowanych galeriach handlowych. Spółka prowadzi rozmowy z zarządem kilku obiektów. Firma jest najbardziej zainteresowana terenem Gliwic, Katowic i Łodzi.

Obecnie funkcjonują 22 placówki, w tym dwie hotelowe: SPA Dr Irena Eris we Wzgórzach Dylewskich oraz w Krynicy Zdrój, cztery własne ( w tym 3 w Warszawie) oraz 16 prowadzonych przez franczyzobiorców. Obecnie Instytuty należące do Ireny Eris znajdują się m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Opolu, Szczecinie czy Toruniu. Pierwszy salon w centrum handlowym zaczął działać w 2008 roku w warszawskiej Promenadzie. Lokal ma około 200 mkw. powierzchni.

Galeria Handlowa Sky Tower powstanie w najwyższym kompleksie architektonicznym w kraju. Otwarcie obiektu zaplanowano na drugi kwartał 2012 roku. Na 30 tys. mkw. znajdzie się 120 sklepów, restauracje, kawiarnie oraz nowoczesny fitness.

Pomysłodawcą i inwestorem kompleksu Sky Tower jest dr Leszek Czarnecki – przedsiębiorca od lat związany z Wrocławiem. Jest głównym akcjonariuszem notowanej na GPW w Warszawie finansowej grupy kapitałowej GETIN Holding. Kontroluje również spółki deweloperskie odpowiedzialne m.in. za Arkady Wrocławskie i warszawskie-Osiedle Przy Promenadzie.

Więcej o projekcie i najemcach będzie można się dowiedzieć 14.02.2012 roku podczas konferencji Shopping Center Business Forum, która odbędzie się w warszawskim hotelu Hilton.