Alchemia w Gdańsku

Inwestor, spółka NRC realizuje rozbudowę Centrum Handlowego Załęże zlokalizowanego na terenie hali targowej Katowice Załęże. Obiekt z 2,5 tys. mkw. zwiększy swoją powierzchnię handlową o ponad 8 tys. mkw.

– W chwili obecnej obiekt jest skomercjalizowany w 40 procentach. Najemcami są głównie sprzedawcy z funkcjonującego niegdyś na wolnym powietrzu targowiska. Naszą ofertę chcielibyśmy rozszerzyć przede wszystkim o operatora spożywczego, drogerię, punkty usługowe, których do tej pory brakowało, również sieciowe – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Monika Obłój, reprezentująca NRC Sp. z o.o.

Generalnym wykonawcą rozbudowy jest Zakład Usług Remontowo – Budowlanych Józef Ulik. Za komercjalizację i zarządzanie centrum handlowym odpowiada NRC  sp. z o.o. Firma dysponuje jeszcze powierzchniami handlowymi o wielkości od 12 do 500 mkw. Oprócz lokali handlowych spółka oferuje także powierzchnie magazynowe.

Spółka NRC jest także inwestorem Galerii Zabrze. Obiekt o powierzchni 9,5 tys. mkw., zostanie oddany do użytku w sierpniu tego roku.