Galeria Raj - kolejne etapy inwestycji

Jest szansa, że w Wołominie koło Warszawy powstaną pierwsze galerie handlowe. Plany na realizację centrum handlowego która na około 20-hektarowym obszarze przy ul. Geodetów ma spółka Fabryka Projekt Sp. z o.o. Druga, mniejsza galeria handlowa, może powstać także przy Al. Armii Krajowej. Obecnie w mieście nie ma żadnych centrów handlowych – funkcjonują jedynie sklepy wielkopowierzchniowe.

Przedstawiciele spółki Fabryka Projekt deklarowali w ubiegłym roku, że jeśli dla terenu dawnego zakładu Stolarki Wołomin S.A. do listopada 2011 roku zostanie uchwalone studium uwzględniające zabudowę handlową powyżej 2 tys. mkw., a do końca 2012 roku zostanie uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, to spółka na tym terenie wybuduje centrum handlowo-rozrywkowe i przeznaczy kilka mln zł na realizację infrastruktury drogowej wokół tej inwestycji. Studium zostało uchwalone na sesji rady miejskiej 14 października 2011 roku. Przed głosowaniem przeprowadzono sondaż, z którego wynika, że ponad 72 proc. mieszkańców Wołomina popiera nowe studium.

Gmina Wołomin zlokalizowana jest w środkowej części województwa mazowieckiego w odległości ok. 10 km od granic Warszawy w kierunku północno-wschodnim. Położona jest po obu stronach linii kolejowej Warszawa – Białystok. Gmina zasiedla blisko 50 tys. mieszkańców. Fabryka Projekt jest sp. z o.o. Jej głównym udziałowcem jest Jan Józef Myszk