Marcin Purgal

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Urzędu Ochrony Konkurrencji i Konsumentów Małgorzata Cieloch, w styczniu UOKIK przeprowadził w spółce Empik kontrolę z przeszukaniem.  Czynności te stanowiły element toczącego się postępowania wyjaśniającego zwiazanego ze sprzedażą i zakupem książek, nagrań muzycznych i audiowizualnych oraz multimediów – mówi rzecznik UOKIK, podkreślając, że postępowanie ma na celu wyjaśnienia okoliczności i nie jest skieowane spółce  Empik.

Monika Marianowicz, rzecznik spółki, w rozmowie z PAP podkreśliła, że w ciągu ostatnich lat,  Urząd prowadził już kilkakrotnie postępowania związane z działalnością Empiku i nie zakończyło sie to wszczęciem postępowania przeciwko spółce.  

Empik jest częścią grupy Empik Media & Fashion (EM&F). Aktualnie na terenie całej Polski działa ponad 180 salonów tej firmy. Oferuje ona, obok książek, także prasę polską i zagraniczną, płyty, filmy, gry i programy multimedialne, produkty art&pap oraz wybór biletów na imprezy kulturalne i rozrywkowe.