Bomi ma 46 sklepów w Polsce

Jak poinformował  Retailnet.pl Tomasz Andryszczyk reprezentujący inwestora, spółkę Retail Provider, budżet przeznaczony na tę inwestycję przekracza 100 mln euro.  – Ostateczna wartość inwestycji zależna będzie od uzgodnień dotyczących zakresu prac przy inwestycji. Za kilka dni poinformujemy, który fundusz sfinansuje inwestycję. Obecnie mogę powiedzieć, że jest to jeden z największych funduszy nieruchomościowych notowanych na europejskich giełdach – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Andryszczyk reprezentujący inwestora spółkę Retail Provider.

Projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego przygotowany przez spółkę Retail Provider obejmuje budowę w Olsztynie centrum handlowego połączonego z dworcami – kolejowym i autobusowym. Zakłada on stworzenie nowoczesnej galerii o powierzchni 45 tys. mkw. GLA. Kompleks, na wzór obiektów realizowanych w Katowicach i Poznaniu  łączyć ma funkcje komunikacyjne, handlowe i rozrywkowe. O współpracy przy finansowaniu projektu inwestor rozmawiał z czterema funduszami, które realizują lub wspierają największe projekty retailowe w kraju.

Spółka Retail Provider, to fundusz private equity, który 4 października 2011 nabył 85 procent akcji PKS Olsztyn od Skarbu Państwa. W ramach umowy prywatyzacyjnej spółka zobowiązała się do utrzymania funkcji dworcowych w Olsztynie oraz do kontynuowania działalności w zakresie transportu pasażerskiego.