Empik otwiera nowe salony

Kaszuby Inwest, inwestor Centrum Handlowego Kaszuby w Wejherowie, prowadzi rozmowy z potencjalnymi wykonawcami modernizacji obiektu. Planowane jest dobudowanie kondygnacji i zwiększenie powierzchni centrum do 13 tys. mwk. z dotychczasowych 6,5 tys. W nowej części znajdzie się strefa gastronomiczna, w której lokale otworzy pięciu najemców. W strefie handlowej znajdzie się kilkanaście marek modowych, salon prasowy z książkami i muzyką, salon kosmetyczny, sklepy AGD, RTV, salon meblowy, a także plac zabaw dla dzieci.

Inwestor planował rozpoczęcie inwestycji w 2012 roku. Jest to jednak uwarunkowane zakończeniem wyboru generalnego wykonawcy, a ten etap przedłuża się. Wobec tego jak ustliliśmy w rozmowie z przedstawicielem inwestora, wcześniejsze plany co do rozpoczęcia inwestycji mogą ulec zmianie. Spółka dysponuje prawomocnym pozwoleniem na budowę ważnym przez trzy lata, czyli do połowy 2013 roku.

Właścicielem i zarządcą Centrum Handlowego Kaszuby jest Spółka "Kaszuby Inwest", która powstała w grudniu 2001 roku. Spółkę tworzy polski kapitał skupiony w rękach 21 miejscowych przedsiębiorców. Pomysłodawcy jest samorząd Miasta Wejherowa oraz lokalne środowiska gospodarcze. W dniu 29 lipca 2005 roku nastąpiło uroczyste otwarcie centrum i rozpoczęcie działalności komercyjnej.