Zara, flagowa marka Inditeksu, ma 39 sklepów w Polsce

Spółka Retail Provider nabyła w procesie prywatyzacji 85 procent udziałów Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Siedlcach. Inwestor zamierza na tym obszarze stworzyć kompleks łączący funkcje handlowe i transportowe.

Podobny projekt – Zintegrowane Centrum Komunikacyjne inwestor realizuje już w Olsztynie. – Będzie to inwestycja oparta na podobnym modelu co w Olsztynie, ale na mniejszą skalę. W pierwszym etapie zamierzamy podjąć działania związane z poprawą kondycji przewoźnika. Plan zakłada, że oprócz funkcji transportowej, kompleks będzie pełnił także funkcję handlową. Planujemy realizację galerii handlowej o powierzchni ponad 15 tys. mkw. – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Andryszczyk reprezentujący inwestora spółkę Retail Provider.

Inwestor nabył udziały PKS za ponad 9 mln zł.

Spółka Retail Provider, to fundusz private equity, który 4 października 2011 nabył 85 procent akcji PKS Olsztyn od Skarbu Państwa. W ramach umowy prywatyzacyjnej spółka zobowiązała się do utrzymania funkcji dworcowych w Olsztynie oraz do kontynuowania działalności w zakresie transportu pasażerskiego.