Projekt w Siedlcach będzie o połowe mniejszy od olsztyńskiego

Wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę Kapitałową Wojas S.A. w styczniu 2012 roku wyniosła 9.781 tys. zł i była wyższa o 21,6 procent od osiągniętych w styczniu 2011 roku.

Przypomnijmy, w okresie styczeń – grudzień 2011 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 145,33 mln zł i była wyższa o 12,6 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Założona w 1990 roku firma Wojas (od 2007 roku spółka akcyjna) to jeden z największych polskich producentów obuwia. W 2008 r. firma zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Pozyskany kapitał przeznaczono na rozbudowę i dokapitalizowanie sieci sprzedaży (w ciągu 3 lat liczba salonów niemal się podwoiła), rozbudowę zakładu produkcyjnego oraz rozwój działu wzorniczego. W tym samym roku nabyto 100 procent udziałów w Wojas Slovakia, intensyfikując ekspansję na rynek naszego południowego sąsiada. Według informacji uzyskanych przez Retailnet, firma zamierza stawiać na rozwój sieci w znaczących centrach i galeriach handlowych w dużych i średnich miastach.

Obecnie sieć Wojas stanowi ponad 130 salonów sprzedaży w Polsce i na Słowacji. W ofercie spółki znajduje się skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia także galanteria skórzana, torebki i paski.