mec. Jakub Jędrzejak, radca prawny, partner kancelarii WKB

System rozpoznający numery tablic rejestracyjnych samochodów wjeżdżających na parking centrum handlowego oraz aplikacja „ znajdź zaparkowany samochód" wzbogacą ofertę firmy Reveal. Będzie to narzędzie przydatne nie tylko zarządcy centrum, ale także ułatwi życie niejednego klienta. Obecnie trwają testy nowych rozwiązań, jednak mamy nadzieję, że uda się je wprowadzić i zainstalować już wkrótce – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Karolina Steckiewicz z firmy Reveal Systems.

– Jeśli chodzi o urządzenia parkingowe, dotychczas proponowaliśmy przede wszystkim system nakierowywania na wolne miejsca parkingowe. Składa się on z kilku komponentów. Przede wszystkim jest to sygnalizacja świetlna montowana nad każdym miejscem parkingowym, która informuje, czy miejsce jest wolne. Ponadto przed wjazdem na parking są umieszczone duże tablice świetlne informujące o liczbie wolnych miejsc na każdym z poziomów parkingu. Ponadto mniejsze tablice świetlne w poszczególnych alejkach informują, gdzie są wolne miejsca, i kierują do nich klientów – mówi Karolina Steckiewicz.

Na polskim rynku Reveal Systems pojawił się w 2003 roku. Oferuje systemy zarządzania wydajnością, które są obecnie używane w wielu wiodących centrach handlowych w Europie. Obecny jest we Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Ukrainie, Rumunii, Węgrzech, Czechach, Słowacji. W Polsce Reveal wprowadził swoje rozwiązania m.in. w Złotych Tarasach, Galerii Mokotów, Starym Browarze, Bonarka City Centre, Silesia City Centre, centrach M1, centrach Fashion House i w wielu innych.

Swoje rozwiązania dla centrów handlowych firma Reveal Systems zaprezentuje podczas Shopping Center Business Forum 14 lutego 2012 roku w Warszawie.