W Sandomierzu powstanie nowa galeria handlowa

Zarząd P.A. NOVA S.A. poinformował, że 3 lutego 2012 r. spółka nabyła za 35.194.000 zł. obligacje wyemitowane przez Odrzańskie Ogrody Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach. Transakcja jest związana z budową Galerii Handlowej Odrzańskie Ogrody  w Kędzierzynie – Koźlu. Nabyte przez P.A. NOVA S.A. obligacje stanowią finansowy wkład własny w realizację tej inwestycji. Emisja  obligacji wynika z zapisów Umowy Kredytu zawartej  27 września 2011 r. pomiędzy PKO bp, a spółką Odrzańskie Ogrody. Zapłata za obligacje przez P.A. NOVA S.A. nastąpiła w formie potrącenia kwoty 35.193.943,47 zł należnej P.A. NOVA S.A. z tytułu pożyczki udzielonej na podstawie Umowy Pożyczki z 8 lipca 2011 roku oraz dopłatę kwoty 56,53 zł. Źródłem finansowania nabytych obligacji są środki własne P.A.Nova. Data wykupu obligacji została wyznaczona na 31 grudnia 2024 r. P.A.Nova posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Odrzańskie Ogrody Sp. z o.o.

Odrzańskie Ogrody to 22 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz kino wieloekranowe. Do dyspozycji przyszłych klientów będzie około 700 miejsc parkingowych. Wśród głównych najemców Odrzańskich Ogrodów są już m.in.: New Yorker (810 mkw.), C&A (1,3 tys. mkw.), sklep elektroniczny MediaExpert (1,7 tys. mkw.), drogeria Rossmann (460 mkw.) oraz kino Helios (1,2 tys. mkw.). Finalizowane są umowy najmu z firmą LPP na marki: Reserved, Cropp Town, House i Mohito (ok. 2,2 tys. mkw.).

– Gotowa jest już konstrukcja drugiego piętra i aktualnie przygotowujemy się do prac związanych z pokryciem dachowym. Planowany termin otwarcia obiektu to konieć września, początek października tego roku – mówił w rozmowie z Retailnet Maciej Mędrek z działu ekspansji P.A.Nova.

Inwestorem obiektu jest firma P.A. Nova. Wśród prowadzonych obiektów spółka ma także Galerię Miodową w Kluczborku oraz centrum w Jaworznie. P.A. Nova Spółka Akcyjna (P.A. Nova) – jednostka dominująca w Grupie kapitałowej – jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Struktura organizacyjna firmy, w skład której wchodzą działy: deweloperski, budowlano -wykonawczy, projektowo- architektoniczno, urbanistyczny oraz systemów informatycznych, pozwala na realizację i obsługę całości procesu budowlanego. Spółki zależne od PA Nova, takie jak Odrzańskie Ogrody sp. z o.o. zostały powołane do realizacji własnych inwestycji deweloperskich – galerii handlowych czy retail parków i świadczą też usługi wynajmu powierzchni komercyjnych.