Odrzańskie Ogrody

Mimo niskich temperatur budowa dachu dworca Poznań Główny przebiega bez zakłóceń.  Dla procesu technologicznego mroźna zima  nie jest przeszkodą. Musimy się spieszyć, by zgodnie z harmonogramem skończyć budowę dachu do końca lutego – informuje Stanisław Terlecki, rzecznik inwestora, w rozmowie z Portalem Retailnet.pl.

W tej chwili na dachu montowane są ciężkie stalowe elementy. Mróz utrudnia natomiast wylewanie betonu na głownej hali dworca. – W przyszłym tygodniu pierwsze piętro, na którym mają być wylewane posadzki, będą szczelnie ofoliowane. Zostaną kupione nagrzewnice, które będą pracować i uniezależnią nas od pogody – informuje Terlecki.

Tempo prac na budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu jest o tyle istotny, że z dworcem trzeba zdążyć przed Euro 2012 roku. Budowa powinna być zamknięta do końca kwietnia, a uroczyste przekazanie ma nastąpić w połowie maja.

Zintegrowane centrum komunikacyjne jest realizowane wspólnie przez PKP S.A. oraz węgierską spółkę TriGranit Development Corporation sp. z o.o. Jej wartość to około 160 mln euro. Oprócz dworca o nazwie Poznań Główny, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria Poznań City Center, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych. Całość inwestycji zostać ukończona w 2013 roku. TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in.: galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.