Centrum Handlu Korczowa Dolina

Kołobrzeski holding Zdrojowa Invest ogłosił konkurs dotyczący opracowania koncepcji architektonicznej Baltic Park Molo w Świnoujściu. Wstępny projekt zakłada m.in. budowę kilku tysięcy metrów powierzchni handlowej. Centrum hotelowo-apartmentowo-handlowe może liczyć powyżej 60 tys. mkw.

Spółka ogłosiła konkurs wspólnie z Warszawskim Odziałem SARP. Do udziału zostali zaproszeni uznani architekci z Polski i zagranicy. Termin składania prac został wyznaczony na 12 kwietnia 2012, wyniki zostaną ogłoszone 26 kwietnia, a 9 maja odbędzie się dyskusja i prezentacja zwycięskiego projektu.

Kompleks ma powstać na nadmorskiej działce o powierzchni 2,5 ha, przejętej za ponad 20 mln zł od duńskiej Kristensen Group. Baltic Park Molo zlokalizowany będzie tuż przy promenadzie i dojściu na plażę. W części handlowej planowanych jest kilkadziesiąt lokali komercyjnych oraz kino wielosalowe, a także galeria sztuki. Lokale znajdować się będą w większości tuż przy promenadzie/deptaku handlowym prowadzącym na pierwsze w Świnoujściu molo (jego budowa jest planowana w partnerstwie publiczno-prywatnym). Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2012/2013 rok, a zakończenie poszczególnych etapów na lata 2014-2017. Łączna wartość p5rzedsięwziecia jest szacowana na 200-250 mln zł.

Zdrojowa Invest to rodzinny, kołobrzeski holding inwestycyjno-deweloperski i hotelarski w segmencie second home. Jest to najwiekszy deweloper apartamentów wakacyjnych i sieci condo hoteli. Grupa ma w swoim portfolio zrealizowane projekty o wartości 500 mln zł.