Korona Kielce

Marka Nordsee, która posiada ponad 400 restauracji, wkrótce będzie obecna również w Polsce. W maju ruszy pierwszy lokal sieci o powierzchni ponad 100 mkw. we wrocławskim centrum handlowym Sky Tower.

Spółka Impel, która jest odpowiedzialna za wprowadzenie sieci na polski rynek prowadzi obecnie rozmowy i negocjacje z zarządcami galerii handlowych na terenie całego kraju.

– Na razie w planie mamy otwarcie 2-3 pilotażowych restauracji. Jeśli nasza propozycja spodoba się klientom, będziemy podejmować kolejne działania. Restauracje Nordsee zlokalizowane są w galeriach handlowych, przy głównych ulicach handlowych, dworcach kolejowych i portach lotniczych. Powierzchnia naszych restauracji wynosi od 80 do 130 mkw. w zależności od koncepcji i jej usytuowania. Możemy funkcjonować jako food court (miejsca, gdzie jest wiele małych stoisk z jedzeniem i wspólną salą do jedzenia), jak również jako niezależny punkt – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Marek Hołówko, prezes zarządu spółki Impel Catering sp. z o.o.

Nordsee posiada swoje restauracje m.in. w Niemczech, Słowenii, Austrii i Szwajcarii. Firmowymi produktami sieci są dania z ryb i owoców morza. Działalność firmy polega na otwieraniu restauracji zarówno własnych, jak i w systemie franczyzowym.