Impel rozwinie sieć Nordsee w Polsce

W Świnoujściu przy ul. Dąbrowskiego powstanie kameralna galeria handlowa. Obiekt będzie miał około 6 tys. mkw. powierzchni handlowej. Miasto nie ujawnia, kto będzie inwestorem tego przedsięwzięcia – wiadomo jedynie, że jest to firma z polskim kapitałem. – Obiekt powstanie na 0,5 ha działce, którą inwestor kupił od grupy Redevco. Na tym obszarze działał sklep sieci Komfort. Czekamy na złożenie projektu budowlanego dla galerii handlowej, wiemy już że ma tam działać m.in. kino – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Przypomnijmy, że w Świnoujściu planowanych jest też kilka innych inwestycji komercyjnych o charakterze handlowym. Spółka deweloperska Koncepta ma w planach wybudowanie galerii handlowo-usługowej z funkcją rozrywkową. Obiekt ma powstać na terenie byłych zakładów przetwórstwa spożywczego o powierzchni ok. 2,5 ha,  przy ul. Kościuszki. Galeria ma mieć ok. 15 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Na potrzeby klientów galerii oddany zostanie wielopoziomowy parking samochodowy na ok. 800 miejsc parkingowych. Obecnie inwestycja ta jest w fazie projektowej.

Po drugiej stronie ul. Kościuszki plany inwestycyjne  ma z kolei gliwicka spółka P.A. Nova, która za 12 mln zł zakupiła 1,5 ha działkę od miasta w październiku 2011 roku. Na tym gruncie może zostać wybudowany obiekt wielko powierzchniowy. Obecnie w Świnoujściu funkcjonuje tylko centrum handlowe Uznam o pow. 5,6 tys. mkw. Obiekt został otwarty w grudniu 2000 roku.