W Świnoujściu pojawią się nowe obiekty handlowe

W Warszawie u zbiegu ulic Łodygowej i Radzymińskiej powstanie centrum handlowe o nazwie Galeria Łodygowa. Deweloper, Dolcan SA – firma, która dotychczas zajmowała się budową osiedli mieszkaniowych poinformował, że trwają ostateczne prace nad projektem.

O planie wybudowania Galerii Łodygowej firma informowała już jesienią 2011 roku. Obiekt o charakterze handlowo-usługowo-biurowym ma mieć ponad 9,3 tys. mkw. powierzchni, z czego powierzchnia handlowa ma mieć ponad 5 tys. mkw. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl, projekt jest już prawie gotowy i budowa kompleksu ma ruszyć pod koniec tego roku. Z kolei oddanie obiektu do użytku zaplanowano pod koniec 2013 roku. O szczegółach dotyczących nowego projektu – centrum handlowego w Ząbkach Dolcan na razie nie informuje. Według koncepcji dewelopera, centrum ma być ofertą dla ludzi mieszkających w Zaciszu, a także mieszkańców Ząbek, Zielonki, Kobyłki czy Wołomina.
Przypomnijmy, w podwarszawskich Ząbkach działa już jeden mini park handlowy Centrum Zakupów (pow. handlowa około 3 tys. mkw.). Obiekt został otwarty 30 listopada 2011 roku.

Firma Dolcan Plus S.A. to deweloper i inwestor na rynku nieruchomości w Polsce w 100 proc. z polskim kapitałem. Głównym profilem jego działalności jest budownictwo mieszkaniowe osiedli i domów. Jest to działalność obejmująca całość procesu deweloperskiego, począwszy od pozyskania gruntów, aż do przekazania klientom gotowych mieszkań. Również ich reklamowanie i sprzedaż poprzez własne biura obsługi. Dodatkową działalnością firmy są także usługi wspierające cały proces budowlany. Firma na swoją obecną pozycję pracuje od przeszło 20 lat.