Jones Lang LaSalle publikuje raport „Capital Markets Bulletin”

Do grona najemców największego outletu odzieżowego w Polsce Ptak Outlet dołączyła firma City Sport, która ma w swojej ofercie produkty marek Nike, Converse, And1 i CAT. Wśród marek branży sportowej najemcami są już Puma, Adidas oraz Reebok.

Ptak Outlet to obecnie budowany, największy outlet odzieżowy w Polsce o łącznej powierzchni 27 tys. mkw., którego otwarcie nastąpi w październiku 2012 roku. Wśród najemców znajdą się dobrze znane polskim konsumentom firmy odzieżowe, sportowe i obuwnicze z sektora Premium. Doradcą komercjalizacyjnym jest firma Blue Ocean Investment Group Sp. z o.o. (BOIG).

Outlet będzie częścią kompleksu handlowo-wystawienniczego o planowanej powierzchni około 1 mln mkw. Na obszarze 200 ha powstanie 8 stref aktywności gospodarczej, które stworzą interkontynentalną platformę wymiany handlowej, wśród nich: Outlet, Retail Park, Strefa Expo, Centrum Kongresowo-Hotelowe ze strefą rozrywki, Strefa Stałego Wystawiennictwa i Handlu, Centrum Samochodowe z torem testowym, Strefa Mieszkaniowa oraz Strefa Logistyczno-Produkcyjna z Wolnym Obszarem Celnym.

Kolejną fazą będzie budowa Retail Parku wraz z centrum rozrywkowym oraz pierwszego w Polsce i Europie outletu: meblowego, wyposażenia wnętrz i RTV, AGD. W sąsiedztwie Outlet Park od 1993 roku funkcjonuje Centrum Handlowe Ptak. Inwestor w Rzgowie na przedmieściach Łodzi wybudował największe w Polsce centrum handlu hurtowo-detalicznego, wchodzące obecnie w skład Holdingu Ptak. Właśnie ta firma zamierza wybudować outlet, w którym powstaną sklepy znanych marek. Budowę Retail Parku inwestor planuje rozpocząć wiosną 2012 r.