Nowi najemcy Ptak Outlet

Aviva Investors zostal jedynym właścicielem wszystkich czterech centrów handlowych Focus Mall (obiekty znajdują się w: Rybniku, Zielonej Górze, Piotrkowie Trybunalskim i Bydgoszczy). Jak podkresliła w wypowiedzi dla Retailnet.pl Natali Copper z Aviva Investors w Londynie,zarządzająca funduszami nieruchomości w Europie kontynentalnej: Polska daje duże możliwości inwestowania w nieuchomosci komercyjne.

– W 2005 rok- przypomina Natali Copper- Aviva Investors stworzyło joint venture z brytyjskim deweloperem Parkridge w celu utworzenia regionalnych centrów handlowych w wybranych miastach w Polsce. Obecnie Aviva Investors jest jedynym właścicielem czterech działających centrów. Przejęliśmy pełną kontrolę nad obiektami Focus Mall w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim. Zmiany właścicielskie nie mają wpływu na bieżące funkcjonowanie tych centrów handlowych – zaznacza.

– W naszej ocenie Polska stwarza obiecujące możliwości inwestowania w nieruchomości i w przewidywalnej przyszłości będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie. Obecnie Aviva Investors skoncentruje się na zarządzaniu działającymi centrami handlowymi – dodaje Natali Copper.

Aviva Investors to jedna z największych globalnych firm zarządzających aktywami. To część inwestycyjna grupy Aviva – szóstej co do wielkości grupy ubezpieczeniowej na świecie, do której od lat należało Commercial Union. Aviva Investors zarządza aktywami o łącznej wartości 250 miliardów funtów, zgromadzonych w funduszach inwestycyjnych i ubezpieczeniowych o pełnym spectrum możliwości inwestycyjnych. W Polsce działa jako Aviva Investors Poland S.A.