Salony sieci działają m.in. w centrach handlowych

30 marca 2012 zacznie działać pierwszy salon modowy, który powstanie w ramach współpracy producenta bielizny firmy Esotiq&Henderson oraz kreatorki mody Evy Minge. W planach na 2012 rok jest powstanie 20 salonów pod wspólnym szyldem.

– Początkowo salony sieci zostaną otwarte w największych miastach w Polsce: Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Trójmiasto, Lublin, Łódź. Rozmowy z zarządem galerii handlowych wciąż trwają, dlatego nie możemy jeszcze zdradzić konkretnych lokalizacji. Najbliższe otwarcia planowane są w pierwszej połowie 2012. Plan rozwoju sieci na najbliższe lata zakłada dynamiczny rozwój zarówno salonów własnych jak i franczyzowych w Polsce, oraz dynamiczny rozwój nowych rynków eksportowych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Aleksandra Wojsławska, koordynator ds. marketingu i PR, Esotiq&Henderson SA. Slony sieci będą miały powierzchnię o wielkości 100 mkw.

1 stycznia 2011 została sfinalizowana umowa wydzielająca Departament Bielizny Esotiq & Henderson ze struktur LPP S.A. Prezesem spółki Esotiq & Henderson SA został dotychczasowy dyrektor zarządzający – Adam Skrzypek, który jest związany z marką od jej powstania. Debiut spółki na GPW miał miejsce w czerwcu 2011r.