Jula otworzy kolejne multimarkety

Za domenę saturn.pl – jak podała"Rzeczpospolita", sieć Saturn zapłaciła 200 tys. zł. Internetowy sklep sieci ruszyć ma- według ustaleń dziennika- jeszcze w tym roku. Internetowy sklep zamierza otworzyć także druga z marek Metro Group: Media Markt.

Już w połowie 2011 roku informowalismy, że Metro Group, właściciel sieci Media Markt i Saturn, ogłosił, że wobec spadku przychodów holdingu Media-Saturn zamierza sprzedawać więcej elektroniki w internecie.Główny dyrektor finansowy Metro Group – Olaf Koch – podkreślał, że wzrost sprzedaży internetowej ma być antitdotum na gorsze wyniku Media Markt i Saturna.  Do 2015 roku firma chce, aby sprzedaż z tego kanału dystrybucji osiągnęła poziom pięciu miliardów euro.  Słabe wyniki sprzedaży grupy zwiazane były jednak z rynkiem niemieckim i nie dotyczyły Polski. 

Należąca do grupy sieć Media Markt rozpoczęła działalność w Polsce w 1998 roku od marketu w Czeladzi. Obecnie ma 45 marketów w 37 miastach. Z kolei dwa pierwsze sklepy Saturn zostały uruchomione 20 października 2004 roku w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie oraz w Centrum Handlowym Janki. Sieć dysponuje 15 marketami.