Marce Kari doradza Jones Lang LaSalle

Gliwicki Retail Park Europa Centralna jest sztandarowym projektem firmy Helical Poland, łączącym ideę galerii i parku handlowego. W pierwszym etapie inwestycji do użytku zostanie oddanych  ok. 67.000 m2 powierzchni handlowej netto. Budowa Europy Centralnej, której Generalnym Wykonawcą jest firma Polimex-Mostostal, potrwa około 13 miesięcy, otwarcie planowane jest na jesień 2012 roku. Całkowita wartość inwestycji przekracza 150 mln Euro.

Europa Centralna zlokalizowana jest obok największego skrzyżowania w Europie Środkowej – autostrady A1 z A4 co daje inwestycji spory zasięg oddziaływania, przekraczający 4,9 miliona osób w godzinnej strefie dojazdu.  Europa Centralna jest w prawie 70% wynajęta, a do kluczowych najemców należą m.in.: Tesco Extra, Castorama, Jula, Media Expert, RTVEuroAGD, Smyk, Reserved, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Douglas, Kakadu, Super-Pharm
Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical Poland we współpracy z firmą Jones Lang La Salle.

Najnowszą umowę najmu, z marką Ski Team Helical podpisał na lokal o powierzchni ponad 1000 mkw. (oraz około 900 mkw. antresoli). Ski Team to sieć specjalistycznych sklepów narciarskich i snowboardowych, działająca na rynku od 1989 roku.

Obecnie marka Ski Team posiada dziewięć sklepów w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, oraz Katowicach. W asortymencie firmy znajdują się zarówno odzież, jak i sprzęt narciarstki i snowboardowy oraz rowery akcesoria turystyczne. Ski Team oferuje wysokiej i średniej klasy produkty znanych i renomowanych marek, takich jak Rossignol, Dynastar, Elan, Cube, Bianchi, Gary Fisher, Trek, Kona, Merida, Castelli, Sidi oraz Specialized, Spyder, Ice Peak i Ferrino. W sklepach Ski Team klienci mogą również skorzystać z punktów serwisowych, w których personel pomoże dobrać buty narciarskie, snowboardowe, a także zaoferuje naprawę i serwis sprzętu do sportów zimowych. W lecie w punktach serwisowych specjaliści od rowerów zajmują się naprawą i serwisowaniem jednośladów.

Założona w 2005 roku spółka Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno- deweloperskiej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Znaczny potencjał wzrostu rynków Europy Centralnej, zaobserwowany przez Helical Bar, skłonił firmę do otwarcia pierwszego zagranicznego biura w Warszawie.
Helical Poland specjalizuje się w budowie parków i centów handlowych. Pierwszy projekt – Park Handlowy we Wrocławiu, został otwarty w grudniu 2008, drugi – Turawa Park, 40.000 mkw. centrum handlowe, finansowane przez Standard Life Investments – w kwietniu 2011 roku.
Standard Life Investements – jeden z czołowych światowych inwestorów, zarządzający aktywami wynoszącymi 8,5 mld £ oraz nieruchomościami w całej Europie, gdzie obecny jest od początku lat 90. Na polskim rynku logistycznym firma stała się wiodącym graczem budując portfolio obejmujące ponad 550 tys. mkw powierzchni logistycznej najwyższej jakości, w strategicznych lokalizacjach na terenie całego kraju.