Kielce będą miały kolejną galerię

Zarząd spółki Esotiq & Henderson S.A poinformował, że 6 lutego 2012 roku podpisał list intencyjny, dotyczący przejęcia 51 procent w spółce Eva Minge Design.

Jak już informowaliśmy, w ramach współpracy obu marek w marcu pojawi się na polskim rynku nowa sieć modowa Eva Minge&Esotiq. Spółka zamierza pod wspólnym szyldem uruchomić około 20 salonów w 2012 roku.

– Początkowo salony sieci zostaną otwarte w największych miastach w Polsce: Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Trójmiasto, Lublin, Łódź. Rozmowy z zarządem galerii handlowych wciąż trwają, dlatego nie możemy jeszcze zdradzić konkretnych lokalizacji. Najbliższe otwarcia planowane są w pierwszej połowie 2012. Plan rozwoju sieci na najbliższe lata zakłada dynamiczny rozwój zarówno salonów własnych jak i franczyzowych w Polsce, oraz dynamiczny rozwój nowych rynków eksportowych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Aleksandra Wojsławska, koordynator ds. marketingu i PR, Esotiq&Henderson SA.

Umowa wydzielająca Departament Bielizny Esotiq & Henderson ze struktur LPP S.A. została sfinalizowana z początkiem stycznia 2011 roku. Prezesem spółki został dotychczasowy dyrektor zarządzający – Adam Skrzypek, który jest związany z marką od jej powstania. Debiut spółki na GPW miał miejsce w czerwcu 2011r.