Galeria Szperk w Gdyni: otwarcie 18 lutego

Na placu budowy Galerii Kamiennej w Starachowicach – ukończona jest już kondygnacja „0”,  a obecnie trwa realizacja poziomu „1”. Zakończenie budowy planowane jest na przełom III/IV kwartału 2012 roku. Sprawnie przebiega też komercjalizacja obietu.

– Około 50 proc. powierzchni handlowej Galerii Kamiennej w Starachowicach jest skomercjalizowana. W obiekcie pojawią się miedzy innymi takie marki jak: Orsay, CCC, czy sklepy grupy LPP. Pozyskiwaniem najemców zajmujemy się samodzielnie – informuje w rozmowie z portalem Retailnet.pl Jowita Romaniuk, przedstawicielka Biura prawno-Finansowego INWESTOR, które realizuje ten projekt.

Galeria powstaje na działce znajdującej się u zbiegu ulic Armii Krajowej i Kościelnej. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie ponad 13 tys. metrów kwadratowych, a powierzchnia handlowo-usługowa ok. 8 tys. metrów kwadratowych. Obiekt będzie składać się z czterech kondygnacji. Na poziomie -1 znajdzie się parking dla klientów, który zajmie także część powierzchni poziomu 0. Poziom 1 i 2 przeznaczone zostaną pod działalność handlowo-usługową. W galerii funkcjonować będzie około 50 lokali. Dla klientów dostępnych będzie ponad 150 miejsc parkingowych. W jej ofercie znajdą się markowe sklepy odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, jubilerskie, punkty gastronomiczne i usługowe. W obiekcie będzie także supermarket spożywczy. Jednym z najemców będzie market RTV Euro AGD. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma PPHU RO.SA. BUD z Radomia.

Biuro Prawno Finansowe INWESTOR jest przedsiębiorstwem zajmującym się działalnością inwestycyjną, działającą w oparciu o wpis do ewidencji działalności gospodarczej Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej z dnia 23 stycznia 1998 r. pod numerem 7259. INWESTOR zajmuje się działalnością finansową, w tym obrotem i pośrednictwem w obrocie papierami wartościowymi. Firma działa także na rynku nieruchomości. Inwestor posiada w swoim portfolio Centrum Handlowe Hermes w Skarzysku-Kamiennej, oraz Centrum Handlowe Rywal w Białej Podlaskiej. Deweloper buduje też kolejne dwa centra handlowe: Galerię Kociewską w Tczewie oraz opisaną powyżej Galerię Kamienną w Starachowicach.