Najnowszy  salon sprzedaży sieci sklepów  TK Maxx, zostanie otwarty w marcu 2012 w krakowskim centrum handlowym M1 i zajmie powierzchnię o wielkości 2,5 tys. mkw. Będzie to drugi salon tej sieci w Krakowie. TK Maxx to sklepy typu off-price, które oferują znane marki mody damskiej, męskiej, dziecięcej, akcesoria, obuwie oraz produkty wyposażenia domu. Obecnie w Polsce działa 17 sklepów TK Maxx.
Spółką macierzystą do której należy TK Maxx jest TJX Companies INC – sieć posiadająca w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ponad 2500 sklepów, oraz ponad 250 w Wielkiej Brytanii, Irlandii i w Niemczech.

Otwarcie pierwszego sklepu w Polsce miało miejsce we wrześniu 2009 r. w Warszawie ( D.T. Wars&Sawa). Salony sieci znajdują się ponadto m.in. we wrocławskim Parku Handlowym Młyn i DH Renoma, krakowskim Bonarka City Center, poznańskiej Galerii Malta czy Pasażu Łódzkim,

Centra handlowe M1 zarządzane są przez Metro Properties – firmę zajmującą się kompleksową obsługą wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Metro Properties jest częścią międzynarodowego koncernu Metro Group, obecnego w 31 krajach na świecie, z centralą w Niemczech w Düsseldorfie. Firma na polskim rynku działa od połowy lat 90-tych i zarządza komercyjnymi powierzchniami handlowymi, a także zajmuje się budową obiektów handlowych. W Polsce zarządza 9 Centrami Handlowymi M1 oraz Centrum Handlowym Ursynów w Warszawie i Centrum Handlowym Ster w Szczecinie. Dodatkowo obsługuje w zakresie Facility Management 27 hal Makro Cash & Carry, 50 hipermarketów Real, 11 obiektów Media Markt i 2 obiekty biurowe, w tym siedzibę Metro Group w Polsce, a także prowadzi działalność inwestycyjną na rzecz Makro C&C i Centrów Handlowych M1.