Obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku

Salon marki odzieżowej Betty Barclay został uruchomiony w oświęcimskiej Galeria Niwa. Lokal zajmuje około 60 mkw. powierzchni handlowej. Nowootwarty salon mieści się na pierwszym piętrze galerii w Oświęcimu.  Przedstawiciel galerii poinformował portal Retailnet.pl, że w ciągu miesiąca może się pojawić kolejny najemca (na zasadzie rekomercjalizacji).

Betty Barclay to marka odzieży damskiej, która powstała 55 lat temu jako marka młodzieżowa. Obecnie sieć działa w najbardziej prestiżowych miejscach, galeriach i centrach handlowych zlokalizowanych w dużych miastach w Polsce i Europie. W kraju działa dziesięć lokali tej sieci oraz kilkadziesiąt stoisk. Dystrybutorem marki na Polskę jest TM Studio z siedzibą we Wroclawiu.

Galeria Niwa to pierwszy duży kompleks handlowo-rozrywkowy w Oświęcimiu. Obiekt został otwarty w październiku 2009 roku. Galeria Niwa jest zlokalizowana na 3-hektarowej działce położonej przy ulicy Powstańców Śląskich 1, w odległości około dwóch kilometrów od centrum Oświęcimia. Całkowita wartość projektu wyniosła około 70 mln zł. W galerii funkcjonuje m.in. hipermarket Carrefour oraz pasaż handlowy. W listopadzie 2011 roku otwarto nowe skrzydło obiektu, w którym funkcjonuje miedzy innymi: kino, H&M i Orsay. Obiekt jest zarządzany przez Master Management Group.