Do galerii dołączył kolejny najemca odzieżowy

Zarząd Centrum Targowego Ptak S.A. poinformował, że obecnie na placu budowy największego outletu w Polsce: Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi trwają prace przy montażu konstrukcji stalowej. Projekt jest już w fazie komercjalizacji. Otwarcie zaplanowane jest w październiku 2012 roku. – Pomimo uporczywych mrozów , budowa outletu przebiega zgodnie z wcześniej założonym harmonogramem prac budowlanych – powiedział Retailnet.pl Tomasz Szypuła, członek Rady Nadzorczej Centrum Targowe Ptak S.A

Ptak Outlet to największy, obecnie budowany outlet odzieżowy w Polsce o łącznej powierzchni 27 tys. mkw., którego otwarcie nastąpi w październiku 2012 roku. Wśród najemców znajdą się dobrze znane polskim konsumentom firmy odzieżowe, sportowe i obuwnicze z sektora Premium. Doradcą komercjalizacyjnym jest firma Blue Ocean Investment Group Sp. z o.o. (BOIG).

Outlet będzie częścią kompleksu handlowo-wystawienniczego o planowanej powierzchni około 1 mln mkw.- największego tego typu centrum w Europe Środkowej. Na obszarze 200 ha powstanie 8 stref aktywności gospodarczej, które stworzą interkontynentalną platformę wymiany handlowej, wśród nich: Outlet, Retail Park, Strefa Expo, Centrum Kongresowo-Hotelowe ze strefą rozrywki, Strefa Stałego Wystawiennictwa i Handlu, Centrum Samochodowe z torem testowym, Strefa Mieszkaniowa oraz Strefa Logistyczno-Produkcyjna z Wolnym Obszarem Celnym.  W drugim etapie inwestycji przewidywane jest powstanie retail parku gdzie lokalizację swoją znajdą hiprermarkety spożywcze i budowlane oraz 10-salowe kino. W ramach kompleksu powstaną także obiekty wystawiennicze z zapleczem konferencyjno- kongresowym oraz bazą hotelową.

Pełna koncepcja inwestycji zostanie przedstawiona już 14 lutego 2012 r. podczas największej konferencji rynku centrów handlowych Shopping Center Business Forum, która odbędzie się w warszawskim hotelu Hilton.