Elbląska Rapsodia w przygotowaniu

Firma deweloperska Globe Trade Centre jest w trakcie finalizacji zakupu ostatnich 10 proc. działek pod inwestycję polegającą na wybudowaniu Galerii Białołęka w Warszawie. Projekt GTC powstanie przy ul. Światowida, w pobliżu siedziby Urzędu Dzielnicy Białołęka oraz przyszłego skrzyżowania ul. Modlińskiej z trasą szybkiego ruchu prowadzącą z Mostu Północnego.

– Rozmawiamy z przedstawicielami dzielnicy Białołeka w kwestii zakupu potrzebnego nam gruntu, negocjacje toczą się w przyjaznej atmosferze. Po ich pozyskaniu rozpoczniemy kompletowanie dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa galerii ruszy wiosną 2013 roku – informuje przedstawiciel spółki, Przemysław Polak. – Jest duże zainteresowanie ze strony najemców, ale jeszcze nie jest prowadzona komercjalizacja tego projektu – dodaje nasz rozmówca.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka na której powstanie centrum handlowo-rozrywkowe jest w całości przeznaczona pod zabudowę handlowo-usługową. – Planowana inwestycja jest odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców dynamicznie rozwijającej się Białołęki i sąsiednich dzielnic, w których nasycenie nowoczesną powierzchnią handlowo-usługową jest wciąż ograniczone – ocenia Piotr Kroenke, dyrektor generalny GTC S.A. Obiekt będzie miał ok. 60 tys. mkw. powierzchni najmu. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 160 mln euro.

Architektura centrum GTC na Białołęce będzie efektem prac projektantów pracowni Tzur Architects oraz biura APA Wojciechowski. Wizualizacje projektu mają być gotowe jeszcze w tym tygodniu. Rozpoczęcie realizacji centrum handlowego na Białołęce planowane jest najpóźniej wiosną 2013 roku. Inwestor szacuje, że w zasięgu galerii będzie około 540 tysięcy ludzi.