Inwestor przymierza sie też do budowy galerii w Miasteczku Wilanów

Rada Nadzorcza NFI Empik Media & Fashion S.A. (Grupa EM&F) 7 lutego 2012 podjęła uchwałę w sprawie powołania pana Michała Groma do Zarządu Spółki na obecnie trwającą kadencję, wspólną dla całego Zarządu, która rozpoczęła się w dniu 30 października 2010 r.

Powołanie Pana Michała Groma do Zarządu Spółki jest związane z dynamicznym rozwojem internetowego kanału sprzedaży Grupy EM&F, który od kilku lat jest jednym z najistotniejszych celów strategicznych Grupy- podkreślono w komunikacie.
Michał Grom jest odpowiedzialny w Grupie EM&F za sprzedaż w kanale internetowym oraz nadzoruje działania związane z tym obszarem w spółkach z portfolio Grupy. Jego doświadczenie w prowadzeniu działalności w szeroko rozumianym obszarze e-commerce oraz wyjątkowe kwalifikacje z tego zakresu, maja przyczynić sie do wzrostu wartości Grupy EM&F.

Michał Grom pracuje w Grupie EM&F od 2005 roku – początkowo na stanowisku Dyrektora ds. e-commerce, a od 2010 roku jest Prezesem E-commerce services Sp. z o.o., spółki odpowiedzialnej za budowanie handlu internetowego w ramach całej Grupy EM&F. Od 2005 do 2011 roku jako Członek Zarządu Empik Sp. z o.o. był odpowiedzialny za rozwój biznesu e-commerce, IT (rozwiązań zarówno detalicznych, jak i e-commerce), zarządzanie danymi oraz strategię IT w ramach Grupy Empik. W latach 2010-2011 był Członkiem Zarządu Virtualo Sp. z o.o. (dystrybutor e-booków oraz digitalizacja treści), gdzie zajmował się rozwojem biznesu oraz wsparciem technologicznym.
 

Wcześniej – w latach 2002-2005 – był zatrudniony w RUCH S.A. jako Dyrektor departamentu IT. Odpowiedzialny za całość rozwiązań IT w Spółce. W latach 2000-2002 w spółce Internet Services (branża e-commerce) jako Dyrektor Zarządzający koordynował współpracę z kluczowymi klientami. Michał Grom studiował w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości (Zarządzanie i Marketing) oraz na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Grupa Empik Media & Fashion (Grupa EM&F) – to wielokanałowy dystrybutor produktów lifestyle’owych, działający na rynku polskim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim, słowackim, niemieckim, rumuńskim i tureckim. Grupę EM&F tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion S.A. jako spółka holdingowa. Na koniec 2011 r. sieć sprzedaży Grupy EM&F liczyła 751 punktów o łącznej powierzchni netto przekraczajacej 318 tyś mkw. Grupa zarządza takimi marami jak: Empik, Smyk, Esprit, GAP, Aldo, River Island, Wallis, Mexx, Peacocks, New Look oraz sieci szkół językowych Speak Up i empik school.