Michał Grom Członek Zarządu Grupy EM&F

Władze Lublina planują sprzedać teren bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zlokalizowany przy Al. Kraśnickiej w dzielnicy Helenów w zachodniej części miasta. Działka ma około 5 hektarów powierzchni – jest to obszar przeznaczony pod "aktywność gospodarczą”. Oznacza to, że może tam powstać między innymi centrum handlowe.

– Chodzi w sumie o trzy działki o łącznej powierzchni 5 ha, które są zlokalizowane przy trasie nr 19. Uchwała w sprawie decyzji o tym, że teren ma być sprzedany, ma być podjęta na najbliższej sesji rady miejskiej. Potem będzie prowadzona wycena tego gruntu. Jest szansa, że w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż tego terenu. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce dla inwestorów. Obecnie na tym obszarze poza baza MPK mieści się także zajezdnia trolejbusów, ma tam także swoją siedzibę Zarząd Transportu Miejskiego – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego UM Lublin.

W promieniu dwóch kilometrów od tego miejsca funkcjonują dwa centra handlowe – Leclerc i Tesco. Przypomnijmy, że w Lublinie działa około 20 centrów handlowych, m.in.: Galeria Lubelska, Lublin Plaza, Galeria Rusałka, CH Real, Galeria Gala czy Galeria Orkana. Ponadto w planach wybudowanie galerii handlowej mają grupy: Immofinanz oraz Inter IKEA. Dodatkowo rozbudowana ma być Galeria Olimp.