Wizualizacja Unicity

Obiekt powstanie na terenach po byłej fabryce obuwia „Neptun” przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Jana Pawła II, w ścisłym centrum Starogardu Gdańskiego. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 35.000 mkw., z czego ok. 25.000 mkw. zostanie przeznaczone na wynajem. Projekt obejmuje dwie kondygnacje naziemne i parking podziemny na 618 miejsc pod całym budynkiem.

Galeria Neptun w Starogardzie Gdańskim uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę. Planowane prace budowlane rozpoczną się w kwietniu 2012 r. Otwarcie obiektu przewidziane jest na wiosnę 2014 r. Dewelopera wspiera międzynarodowa firma Cushman & Wakefield, świadcząca kompleksowe usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych.

Inwestorem budowanego centrum handlowego jest Galeria Neptun sp. z o.o. sp.k. Cushman & Wakefield była zaangażowana w przygotowanie wniosku o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, opracowanie koncepcji budynku i otaczającego go terenu oraz opracowała wielobranżowy projekt budowlany centrum handlowo-usługowego. Cushman & Wakefield jest również wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu.

„Galeria Neptun to pierwsza tak duża inwestycja planowana na terenie Starogardu Gdańskiego. Uzyskanie pozwolenia ma budowę umożliwia nam dalsze prace nad projektem” – mówi Tomasz Daniecki, Dyrektor Działu Project Management firmy Cushman & Wakefield.

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 13.000 pracowników w 234 biurach w 61 krajach. Firma reprezentuje zarówno małe firmy, jak i duże korporacje