Magnolia Park: nowe umowy najmu

Zarząd Spółki Rank Progress S.A. poinformował, że 08 lutego 2012 roku spółka zależna: Progress X Sp. z o.o.  podpisała  ze spółką Kalisz Retail Sp. z o.o. – dawniej Plantago Sp. z o.o. (spółką połączoną z funduszami Blackstone Real Estate) umowę sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu. Wartość przedmiotowej transakcji sprzedaży nieruchomości wynosi 37 mln euro.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, umowa sprzedaży początkowo miała być sfinalizowana do końca 2011 roku. Później termin został zmieniony. Kwotę transakcji ustalono wówczas na 39,8 mln euro netto. Zapowiedziano jednak, że ostateczna cena może ulec zmianie w umowie przyrzeczonej po zakończeniu badania due diligence prowadzonego przez kupującego.

Przypomnijmy, Galeria Tęcza została otwarta 22 października 2011. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 33,7 tys. mkw. Powierzchnia najmu galerii to 16,1 tys. mkw. Szacowane przychody z wynajmu Galerii Tęcza to około 3,2 mln euro rocznie.
Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw. oraz 6 własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 136 tys. mkw. – w Legnicy, Kaliszu i Jeleniej Górze oraz sprzedanych już obiektów w Zgorzelcu, Kłodzku i Zamościu. W latach 2007 – 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw. W trakcie budowy znajdują się centra handlowe w Miejscu Piastowym koło Krosna i w Świdnicy.