Oficjalne otwarcie już 8 marca 2012 roku

 W 2011 roku CBRE przeprowadziła wiele dużych transakcji takich jak sprzedaż Molo Shopping Centre (Polska), Atrium International Business Centre (Polska), głównej siedziby Pfizer (Czechy) oraz zakup Palac Flora (Czechy), Mall of Sofia (Bułgaria), Focus Filtrowa, Marynarska Point, Moniuszki Tower oraz portfela nieruchomości funduszu Carpathian (Polska).

W 2011 roku łączna wartość inwestycji w nieruchomości komercyjne w regionie CEE wzrosła do 11,2 miliarda EUR, z udziałem kapitału zagranicznego w 70 proc. wszystkich transakcji. Ze względu na wzrost zainteresowania coraz większą liczbą krajów i miast regionalnych, inwestorzy coraz częściej szukają sposobów wejścia na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Międzynarodowy zespół CBRE dostarcza Klientom pełen pakiet najlepszej jakości usług, współpracując z lokalnymi ekspertami, jak również działając szerzej na globalnej platformie networkingu.

Michael Atwell wnosi do CBRE ponad 22-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Poprzednio był Partnerem oraz Dyrektorem firmy Cushman & Wakefield na Środkowym Wschodzie z siedzibą w Dubaju i Bahranie. Przed objęciem regionu Środkowego Wschodu, Michael spędził 9 lat w Europie Centralnej, zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech, pełniąc rolę Dyrektora działu rynków kapitałowych w Cushman & Wakefield na Polskę i CEE. W tym czasie był zaangażowany w kilka z największych transakcji w regionie, w tym sprzedaż Metropolitan i Warsaw Trade Tower w Warszawie, oraz portfela nieruchomości Casino (hipermarket Géant).

Michael Atwell zastąpi Patricka O’Gormana, który po 4 latach pracy w regionie CEE wraca do biura CBRE w Londynie, aby dołączyć do zespołu inwestycyjnego pracującego w centralnym Londynie.

CBRE rozpoczęła swoją działalność w regionie CEE w 1990 roku. W chwili obecnej posiada 18 biur w 15 krajach w tej części Europy, oferując Klientom lokalnym i międzynarodowym usługi doradcze w zakresie m.in. rynków kapitałowych, zarządzania nieruchomościami i centrami handlowymi, wycen, wynajmu powierzchni, obsługi klientów korporacyjnych. W czerwcu 2011 CBRE rozszerzyła zakres swej działalności dzięki zakupowi firmy Euro Mall Centre Management, lidera w zarządzaniu centrami handlowymi.

Stephen Hubbard, Vice Prezes CBRE na Europę, Środkowy-Wschód i Afrykę, powiedział że dzięki Patrickowi O’Gormanowi, zespół rynków kapitałowych w CEE umocnił swoją dobrą reputację i pozycję lidera w regionie, jak również dostarczył Klientom znaczących sukcesów transakcyjnych. -Chciałbym podziękować Patrickowi za jego pracę i zaangażowanie, zwłaszcza, że kondycja rynku była prawdziwym wyzwaniem. Z przyjemnością witam Michaela Atwella – jego duże globalne i regionalne doświadczenie pozwoli nam na dalsze wzmacnianie naszej pozycji i usług świadczonych naszym Klientom w CEE.

Jak zaznacza Andreas Ridder, Prezes CBRE na Europę Środkowo-Wschodnią, w 2011 roku wielkość transakcji inwestycyjnych przeprowadzonych na rynku nieruchomości komercyjnych w regionie CEE wrosła dwukrotnie w porównaniu do 2010 roku i w chwili obecnej stanowi 10% wszystkich inwestycji w Europie, co może wskazywać na to, że region będzie się nadal rozwijał dynamicznie wraz ze wzrostem populacji, zatrudnienia i potencjału ekonomicznego. – Rosnąca siła i zasięg działania naszego zespołu rynków kapitałowych w CEE, sprawia, że jesteśmy najlepszą firmą w najlepszym miejscu i czasie, aby pomóc naszym Klientom w podejmowaniu wyzwań  i korzystania z możliwości, jakie daje rynek w tym regionie. Jesteśmy szczęśliwi mogąc przywitać w naszym zespole tak doświadczonego eksperta jakim jest Michael. Z jego pomocą będziemy mogli dalej konsolidować nasz wiodący na rynku dział rynków kapitałowych.

Komentując swoją nominację, Michael Atwell podkreslił, że rynek Europy Środkowo-Wschodniej ma wielki potencjał i można oczekiwać znacznego zwiększenia aktywności inwestycyjnej w tym regionie.

-Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do CBRE, globalnego lidera na rynku nieruchomości, i z przyjemnością będą wspierał klientów,  pomagając w zwiększeniu udziału firmy w rynku w trakcie najbliższych lat- dodał Michael Atwell.

Firma CBRE, z siedzibą w Los Angeles, jest jedną z 500 najlepszych firm świata znajdujących się na listach sporządzonych przez magazyn Fortune oraz agencję ratingową Standard & Poor`s. To największa na świecie firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (biorąc pod uwagę wysokość dochodów w 2010 roku). CBRE zatrudnia około 31.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: strategiczne doradztwo w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne.