Michael Atwell

Inwestor Centrum Handlu Korczowa Dolina, obiektu handlowego zlokalizowanego na granicy z Ukrainą, podpisał umowę z firmą Sofis Real Estate na wyłączną komercjalizację obiektu. Agent komercjalizujący Centrum Handlu Korczowa Dolina, firma Sofis Real Estate, prowadzi intensywne negocjacje z kolejnymi najemcami obiektu. W najbliższym czasie planowane jest pojawienie się nowych najemców z branży odzieżowej, obuwniczej a także oczekiwanej przez klientów z Ukrainy branży budowlanej i motoryzacyjnej. Wśród nich mają znaleźć się producenci, którzy planują swoją silną ekspansję na rynki wschodnie.

Przypomnijmy, firma Sofis Real Estate była już wcześniej odpowiedzialna za komercjalizację Korczowej Doliny, wprowadzając do Hali Kijowskiej wielkopowierzchniowy elektromarket Domex (Media Expert) i salon Puma Outlet.

Centrum Handlu Korczowa Dolina to obiekt, który powstał w strefie ruchu bezwizowego – 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej – przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 oraz autostradzie A4, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. Strefa ruchu bezwizowego pozwala na swobodne przekraczanie granicy obywatelom z Ukrainy. Jest to także strefa Tax Free, dzięki której mieszkańcy Ukrainy bezpośrednio w Centrum mogą otrzymać zwrot podatku VAT od zakupionych towarów, w specjalnie stworzonym punkcie obsługiwanym przez najwyższej rangi specjalistę Global Blue.

Inwestorem projektu jest spółka Korczowa Dolina, której większościowym udziałowcem jest Robert Karczewski. Zależne od Roberta Karczewskiego spółki są aktywne w dziedzinie generalnego wykonawstwa budynków kubaturowych zarówno w kraju jak i za granicą. Do zrealizowanych inwestycji należą obiekty handlowe sieci Decathlon, Selgros, Lidl.