Będzie rewitalizacja ponad 30 ha podzamcza

Otwarta w październiku 2011 roku, Galeria Tęcza ma dogodną lokalizację w centrum Kalisza i jest pierwszym centrum handlowym w mieście. Galeria dysponuje powierzchnią najmu 16,1 tys mkw i zapewnia 250 miejsc parkingowych. W pierwszy weekend centrum odwiedziło ponad 100 tys osób, a przez pierwszy miesiąc ponad 500 tys. Galeria jest niemal w 100 proc. wynajęta, a jej oferta obejmuje renomowane marki polskie i międzynarodowe, w tym: H&M, Reserved, Smyk, Cropp, House, Empik, CCC, Douglas, Rossmann, Media Expert i wiele innych. Centrum zapewnia także zróżnicowane możliwości rozrywki i rekreacji, w tym pięciosalowe, oparte na najnowszej technologii kino 3D Cinema oraz liczne kawiarnie i restauracje.

8 lutego 2012 roku fundusz nieruchomościowy Blackstone sfinalizował transakcję zakupu centrum handlowego Galeria Tęcza w Kaliszu od Rank Progress S.A. Wartość transakcji wyniosła 37 mln euro.

Galeria Tęcza dołącza do King’s Street Retail, należącej do Blackstone platformy grupującej wysokiej jakości polskie centra handlowe, w której portfelu są już Magnolia Park we Wrocławiu, Galeria Twierdza Kłodzko, Galeria Twierdza w Zamościu, Galeria Pestka w Poznaniu oraz Wzorcownia we Włocławku. Wliczając Galerię Tęcza, łączna powierzchnia handlowa centrów w portfelu King’s Street Retail wynosi ponad 200 tys mkw. Galeria Tęcza, podobnie jak inne centra w portfelu King’s Street Retail, jest zarządzana przez Master Management Group, wiodącą polską firmę zarządzającą i inwestującą w nieruchomości handlowe.

“Cieszymy się bardzo, że Galeria Tęcza dołącza do platformy King’s Street Retail, bo widzimy
w tym nowo otwartym, doskonale zlokalizowanym centrum duży potencjał rozwoju. Naszym celem jest zapewnianie klientom jak najlepszych doświadczeń podczas zakupów, aby zmaksymalizować liczbę odwiedzających, co pozwoli najemcom osiągać wysokie obroty” – powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

King’s Street Retail to platforma grupująca wysokiej jakości polskie centra handlowe charakteryzujące się dobrą lokalizacją, zdywersyfikowanym portfelem renomowanych marek, wysoką frekwencją odwiedzających oraz perspektywami dalszego rozwoju. King’s Street Retail jest finansowane przez Blackstone, który także zarządza jego aktywami. Za zarządzanie centrami handlowymi z portfela King’s Street Retail odpowiada Master Management Group, wiodąca firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe w Polsce. Do portfela King’s Street Retail należą obecnie: Magnolia Park we Wrocławiu, Galeria Twierdza Kłodzko, Galeria Twierdza w Zamościu, Galeria Pestka w Poznaniu, Wzorcownia we Włocławku oraz nowo zakupiona Galeria Tęcza w Kaliszu.

Blackstone jest światowym liderem w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich 20 lat podmioty Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 miliardów USD. Akwizycja portfela Centro’s US, nabycie udziałów w General Group Properties, zakup od Equity One 36 hipermarketów spożywczych z galeriami handlowymi na terenie Stanów Zjednoczonych oraz inwestycje w centra handlowe w Polsce i Wielkiej Brytanii sprawiły, że Grupa stała się jednym z największych właścicieli oraz zarządzających nieruchomościami handlowymi na świecie, z portfelem wartym ponad 11,8 mld USD.

Master Management Group jest wiodącą polską firmą zarządzającą i inwestującą w nieruchomości handlowe, która obecnie zarządza łącznie ponad 300 tys mkw powierzchni handlowej. Firma posiada ugruntowane relacje z wiodącymi międzynarodowymi najemcami, a jej działania koncentrują się na zapewnianiu klientom jak najlepszych doświadczeń podczas zakupów. Współpracując z Blackstone, Master Management Group odpowiada również za doradztwo podczas transakcji, zarządzanie centrami handlowymi, a także wynajem powierzchni dla King’s Street Retail, nowo utworzonej platformy grupującej wysokiej jakości polskie centra handlowe.