Tereny Stoczni należą do najatrakcyjniejszych w Szczecina

Spółka inwestycyjno-deweloperska Echo Investment uruchomi pod koniec 2012 roku trzy centra handlowe. W październiku zostanie otwarta Galeria Olimpia w Bełchatowie, z kolei w listopadzie działać zacznie Galeria Veneda w Łomży. Na III kwartał 2012 roku zaplanowano udostępnienie klientom Outlet Park Szczecin.

Bełchatowska Galeria Olimpia jest skomercjalizowana w ponad 80 procentach. W obiekcie dostępne są już tylko powierzchnie przeznaczone pod niewielkie sklepy i punkty usługowe. Centrum handlowe będzie dysponowało łącznie 90 sklepami, m.in. H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Rossmann. Obiekt powstaje w rejonie ul. Armii Krajowej i Kolejowej, na działce sąsiadującej z Centrum Handlowym Echo działającym na rynku od ponad 11 lat.

W prawie 80 procentach jest z kolei skomercjalizowana Galeria Veneda. Budowa obiektu ruszyła jesienią 2011 roku. Obiekt dysponować będzie całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw., z czego prawie 16 tys. mkw. jest przeznaczone pod wynajem. W galerii będzie mieścić się w sumie 80 sklepów i punktów usługowych. Inwestor ma już podpisane umowy na największe powierzchnie handlowe, m.in. z hipermarketem Tesco, RTV Euro AGD, drogerią Rossmann, a także sklepami Reserved, House, Mohito, Cropp, Orsay, CCC, Martes Sport, Apteka pod Różą, Zabawkowy Raj oraz najemcami części gastronomicznej.

Outlet Park Szczecin jest skomercjalizowany w 80 procentach. Obiekt powstaje na Prawobrzeżu, w miejscu funkcjonującego centrum handlowego przy ul. Struga, którego właścicielem jest Echo Investment. Realizacja odbywa się w dwóch etapach. Pierwsza, trwająca już faza, zakłada powstanie galerii handlowej, w której znajdzie się 70 lokali handlowych, 7-salowe kino Helios, supermarket „Piotr i Paweł” i Smyk Mega Store. Najwcześniej rok po zakończeniu pierwszego etapu, rozpoczną się prace związane z drugą fazą, w której powstanie około 60 sklepów.

Echo Investment S.A. to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.