Wizualizacji Galerii Olimpia

Kurt Georg Herzog, członek zarządu Elbfonds Development w rozmowie z Retailnet.pl poinformował, że fundusz zamierza zainwestować w nieruchomości komercyjne w Polsce 500 mln euro. Grupa poszukuje nowych, atrakcyjnych lokalizacji pod budowę obiektów handlowych w miastach liczących minimum 25 tys. mieszkańców.

– Jesteśmy firmą deweloperską, należącą do grupy Elbfonds, której główna siedziba mieści się w Hamburgu. Dzięki środkom finansowym pochodzącym z działalności grupy elbfonds możemy inwestować w Polsce. W okresie do czterech lat elbfonds zainwestuje w nieruchomości komercyjne w Polsce 500 mln euro. Koncentrujemy się na realizacji centrów handlowych, dlatego chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom najemców, stale poszukujemy nowych, atrakcyjnych lokalizacji pod budowę obiektów handlowych w całej Polsce. Optymalne są dla nas miejscowości o liczbie mieszkańców co najmniej 25 tys. Poszukujemy nieruchomości gruntowych położonych blisko centrum, dobrze skomunikowanych i o dobrej widoczności – powiedział Kurt Georg Herzog, członek zarządu Elbfonds Development.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek Elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe jako inwestor i deweloper. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych inwestycji w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tysięcy metrów kwadratowych. Obecnie realizuje lub zamierza zrealizować kilka projektów w rodzaju convenience shopping center, m.in. w Piekarach Śląskich, Żyrardowie, Poznaniu czy Lubinie. We wrześniu 2011 roku firma inwestor otworzył centrum handlowo-usługowe Józefosław w Piasecznie koło Warszawy.

Więcej o planach grupy Elbfonds w marcowym wydaniu Shopping Center Poland.